Posreduj na FacebookPosreduj na TwitterPosreduj na LinkedIn
S finim valovitim kartonom Metsä Board predstavlja alternativo darilni embalaži, ki porabi manj surovin in naj bi imela nižji ogljični odtis kot tradicionalne kartonske škatle. (Vir: Metsä Board)
Metsä Board, proizvajalec kartona iz prvovrstnih vlaken in del skupine Metsä, je zasnoval nov koncept darilne embalaže. Lahek valovit karton iz čistih vlaken bi morala med drugim porabiti manj surovin in imeti nižji CO₂ odtis kot običajna embalaža iz običajnega kartona.

#metsaboard #valovitikarton #embalaza #trajnost #ogljicniodtis

Po navedbah proizvajalca sta obe embalažni rešitvi narejeni iz finih valov, katerih stabilnost je zelo blizu običajnim kartonskim škatlam, ki se trenutno uporabljajo za embalažo vrhunskih izdelkov, kot je kozmetika. Z novim dizajnom podjetje predstavlja novo alternativo darilni embalaži iz masivnega kartona, saj zahteva manj surovin.

Masovna proizvodnja na obstoječih proizvodnih linijah
Nova embalažna resitev je sestavljena iz ločenega podstavka in pokrova, ki sta izdelana iz finega valovitega kartona. Zasnovana je tudi tako, da je primerna za množično proizvodnjo na obstoječih proizvodnih linijah brez potrebe po večjih predelavah in nadgradnjah. Zgornji sloj je lahko sestavljen iz nepremazanega ali premazanega belega kraftline kartona. Slednji daje embalaži najboljše tiskarske lastnosti. Po besedah Ilkke Harju, direktorja pakirnih storitev pri Metsä Board, je nova rešitev darilne embalaže še posebej primerna za kozmetiko, čokolado, pijače in druge vrhunske izdelke.

Nižji ogljični odtis
V primerjavi s masivnimi kartonskimi škatlami iz recikliranih vlaken je koncept finega valovitega kartona do 50 odstotkov lažji. Nova embalažna rešitev lahko torej uporabnikom pomaga pri doseganju ciljev zmanjšanja emisij CO, pravi Harju. Izračunan je bil tudi odtis nove rešitve od surovin do končnega izdelka, ki upošteva posamezne stopnje dobavne verige od pridobivanja surovin do izhod iz tovarne, in je za 59 odstotkov nižji v primerjavi s tradicionalnimi embalažnimi rešitvami. Poleg tega se v proizvodnji ne uporabljajo škodljiva lepila ali drugi plastični laminati, kar poenostavlja recikliranje tovrstne nove embalaže.

Več informacij na www.metsagroup.com.